yükleniyor..
 
 
Diğer Javascript - jQuery

"Javascript - jQuery" ile ilgili 4 yazı bulundu.

Js RegisterStartupScript

Code-Behind kısmında UpdatePanel içerisindeki bir kontrolü Javascript ile tetiklemek istediğimizde, Code-Behind kısmında yazdığımız Js kodlarını RegisterStartupScript metodu ile kullanıcı kısmında tetikleyebiliriz. Örneğin bir pencere açalım;

devamı..

Js Tarayıcı Çözünürlüğü

Web sitelerinde tarayıcı boyutu değiştiğinde, tarayıcı boyutu ile orantılı olarak bazı elementlerin boyutunu değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu işlem için Javascript ile tarayıcı boyutunu öğreniyoruz ve o boyut için istediğimiz elemente yeni boyutunu veriyoruz. Kodlarımız aşağıdaki gibidir.

devamı..

Temel Seçiciler

Merhaba, bu yazımda jQuery kodları ile sayfanızdaki elementleri nasıl seçeceğinizi ve etkileşime geçeceğinizi anlatacağım. jQuery fonksiyonlarını kullanmadan önce www.jquery.com sitesindeki download linkinden Jquery'nin son sürümünü indirip web sayfanıza aşağıdaki gibi ekleyin.
<script src="js/jquery-1.11.0.min.js" type="text/javascript"></script>

devamı..

Cufon

Cufon, yazı fontlarına desteklenmeyen karakterleri eklememizi sağlar. Bu sayede Türkçe karakter desteklemeyen istediğimiz fontları kullanabiliriz. Yapmamız gereken öncelikle cufon-yui.js dosyasını indirmektir. Şimdi kullanmak istediğiniz fontu belirleyin. Font uzantısı TTF, OTF, PFB ya da PostScript olmalıdır. TTF dosyası daha yaygın olduğu için ben TTF dosyası buluyorm. Font bulabileceğiniz site önerim dafont.com adresidir. Aşağıdaki adımları uygulayarak cufon yapabilirsiniz.

devamı..
Site içinde ara
Son yazılar
Tavsiye edilenler