yükleniyor..
 
 
MS SQL Diagram Diagram kopyalama

Diagram kopyalama

"Diagram" ile ilgili 0 yazı bulundu.

Merhaba, bu yazımda oluşturduğumuz veritabanları diagramlarını başka bir veritabanına nasıl taşıyacağımızı anlatacağım. Bunun için Login olduğumuz her iki veritabanında ki kullanıcıların şemaya erişim yetkisi olmalıdır.

Eğer erişim yetkisi yoksa işlem sırasında "The server principal "login_adı" is not able to access the database "veritabanı_adı" under the current security context." Şeklinde hata mesajı alırsınız,bu hata erişmeye çalıştığınız veritabanı için yeterli yetkiye sahip değilsiniz demektir.

Bu durumda yetki için şu adımları izleyin;

- İlgili SQL Server Instance' ına Login' lerde değişiklik yapabilecek bir kullanıcı hesabıyla bağlanın.
- Security düğümü altındaki Logins düğümünü genişleterek ilgili Login' i bulun ve üzerinde farenin sağ tuşuna tıklayarak özelliklerine (Properties) gidin.
- User Mapping' e tıklayın ve sağ taraftaki "Users mapped to this login" listesinden, ilgili Login' i, ilgili veritabanına bağlayın.
Bulten ve BultenYedek isminde iki veritabanımız olsun. Bulten veritabanındaki Diagram'ları BultenYedek veritabanına aktarmak için kodlarımız aşağıdaki gibidir;

İşlem sonrasında Bulten Diagramında bulunan tablo isimleri BultenYedek veritabanında yoksa BultenYedek Diagramından olmayan tablolar çıkarılacaktır.

Site içinde ara
Son yazılar
Tavsiye edilenler